IXPO Logo

IXPO PROGRAM

The program is not available in English

ORANGE Stage

Nedeľa

10:30-10:50 Ondrej Vrábel Vzdelávanie detí so ŠVVP
10:50-11:10 Filip Toška Moderná mestská farma a aquapónia - Agrorevolúcia
11:10-11:30 Mgr. Ján Machaj, PhD. Načo sú nám učitelia?
11:30-11:50 Doc. RNDr. Matej Ruttkay, CSc. Archeológia a nové technológie
11:50-12:10 Alexander Janušek Smart home revolúcia sa ešte len začína
30 minút pauza
12:40-13:00 Filip Petrinec GDPR nie je strašiak pre nikoho
13:00-13:20 Peter Blaas Ako môže elektromobilita zmeniť naše cesty, a to už čoskoro!
13:20-13:40 Pavol Lupták Blockchain
13:40-14:00 Lukáš Steiniger Technológie ako blockchain môžu zmeniť aj súdnictvo
14:00-14:20 MUDr. Vladimír Dvorový, MPH. Zoznámte sa s Nemocnicou novej generácie v Bratislave
14:20-14:40 Jakub Jurových Ako sa používa machine learning vo filmovom priemysle
10 minút pauza
14:50-15:10 Juraj Bednár Exponenciálne technológie
15:10-15:30 Jay Tuck Umelá inteligencia - prekliatie alebo požehnanie?
15:30-15:50 Radoslav Mizera Budúcnosť práce - virtuálna spolupráca
15:50-16:10 Juraj Karpiš Zlé peniaze
16:10-16:30 Ondrej Macko Mobilná aplikácia IDS BK. Plánovanie ciest, nákup lístkov a aktuality - všetko na jednom mieste.

NAY Stage

Nedeľa

10:00-10:30 Úvodné privítanie
10:30-11:30 Turnaj - Fortnite 1. kolo Komentovaný zápas Playoff
11:30-12:30 Turnaj - Fortnite 2. kolo Komentovaný zápas Playoff
12:30-14:00 Turnaj - Arcade Watch Windjammers
14:00-14:30 Xbox Súťaž pre divákov o hodnotné ceny v hre Forza Motorsport 7
14:30-15:30 Turnaj - Finále LB Fortnite
15:30-16:30 Turnaj - Grandfinále Fortnite
16:30-17:30 Panelová diskusia - Zolik a 2sekundovymato Kto je to streamer?
17:30-18:00 Ukončenie programu

SAV Stage

Nedeľa

10.30–12.00 Ing. Milan Ťapajna, PhD. GaN technológie pre 5G mobilné siete
10.30–12.00 Mgr. Zuzana Kroneková, PhD. Biomateriály pre medicínu
13.00–14.30 Ing. Marta Prnová, PhD. Cesty nového lieku sú nevyspytateľné
13.00–14.30 Doc. RNDr. Matej Ruttkay, CSc. Archeológia a nové technológie
15.00–16.30 RNDr. Dušan Žitňan, DrSc. Hormóny ovládajú život človeka aj hmyzu
15.00–16.30 Mgr. Jakub Drábik, PhD. Fašizmus v modernom svete

MARTINUS Stage

Nedeľa

11:00–12:00 Jana Plauchová / Roland Oravský / Richard Brenkuš Budúcnosť očami autorov sci-fi
12:30–13:30 Matúš Mládek (Tatran) / Erik Fazekaš (Albatros) / Andrea Harmanová (Artis Omnis) / Ivan Aľakša (Fantázia) / Katarína Čavojová (Hydra) / Dana Brezňanová (Slovart) Aktuálna a budúca literárna fantastika – diskusia s vydavateľmi
14:00–15:00 Diana Mašlejová / Magdalénka Poppelková / Daniela Kováčiková Deti a technológie
15:30–16:30 Janka Korčeková / Peter Jílek / Lenka Macsaliová / Dado Nagy Ako sa kritizuje
17:00–18:00 Radovan Ščibrany / Erik Fazekaš / Patrik Serbin Knihy a technológie. Čo bude ďalej?

PARALELNÁ POLIS Stage

Nedeľa

10:30-11:15 Peter Bešina Kryptomeny: Geek hype alebo reálna paralela?
11:30-12:15 Radim Kozub Smrt, zaměstnanci, správa majetku - jak mít pod kontrolou kryptoměny, když je pod kontrolou nemáte
13:30-14:15 Henrieta Holúbeková Životológia: Alternatívne vzdelávanie budúcnosti?
14:30-15:15 Mirka Uhnak Tajomstvo unikátneho vzdelávacieho programu v IT
16:00-16:45 Michal Fehér Hlasoví asistenti - koncept v plienkach alebo hotový produkt?

ARCADE WATCH Stage

Nedeľa

13:00-14:00 Michal Ferko Staň sa herným developerom za 5 mesiacov vďaka Butterfly Effectu
14:30-15:00 Matej Held Ako sa dostať zo strednej školy do herného priemyslu
15:30-16:30 Jan Kozlej Ako GameCraft učí žiakov ZŠ programovať a tvoriť grafiku cez vývoj počítačových hier
17:00-18:00 Matej Fandl Generované a simulované herné svety

IXPO

Zažite najväčší technologický festival na Slovensku
26 - 28. Apríl / Tyršovo nábrežie v Bratislave

Thanks you

Zmena programu vyhradená.